МАРГАНЕЦЬКА МІСЬКА РАДА
НІКОПОЛЬСЬКОГО РАЙОНУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
VIII скликання
____ сесія
РІШЕННЯ
_______________ 2023 року №_____________________/VIII
Про затвердження Порядку проведення громадських обговорень з питань організації співробітництва територіальних громад
Відповідно до статей 6, 8 Закону України «Про співробітництво територіальних громад», статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Марганецька міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Порядок проведення громадських обговорень з питань організації співробітництва територіальних громад (додається).
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань з питань регламенту, депутатської діяльності, етики та протидії корупції, законності та правопорядку, захисту прав та законних інтересів громадян та співпраці зі ЗМІ (Хникін С.О.), з питань освіти, культури, спорту та молодіжної політики (Міняйло І.І.).
Міський голова Геннадій БОРОВИК
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Марганецької міської ради від _____________________2023р. №_____________________________/VIII
Порядок
проведення громадських обговорень з питань організації співробітництва територіальних громад
1.Загальні положення
1.1. Порядок проведення громадських обговорень з питань організації співробітництва територіальних громад (далі – Порядок) визначає механізм проведення громадського обговорення та основні вимоги до його організації та розгляду узагальнених пропозицій (зауважень) під час розгляду питань організації співробітництва територіальних громад.
Порядок розроблений відповідно до Закону Україні «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про співробітництво територіальних громад».
1.2. Метою прийняття цього Порядку є створення дієвого механізму для реалізації законного права мешканців Марганецької міської територіальної громади на участь в обговоренні перспектив, наслідків при прийнятті рішень Марганецької міської ради щодо співробітництва територіальних громад, що враховує взаємні інтереси та мінімізує виникнення соціальних конфліктів.
1.3. Предметом громадського обговорення є пропозиції мешканців громади до пропозицій інших територіальних громад про співробітництво з Марганецькою міською територіальною громадою, проектів договорів про співробітництво територіальних громад.
1.4. Громадське обговорення пропозицій інших територіальних громад про співробітництво з Марганецькою міською територіальною громадою, проектів договорів про співробітництво територіальних громад здійснюється з метою врахування думки жителів при прийняття відповідних рішень та укладення договорів про співробітництво.
1.5. Реалізація цього Порядку направлена на вирішення наступних завдань:
- інформування громадськості про ініціативи та пропозиції Марганецької міської ради та інших територіальних громад про співробітництво територіальних громад та проекти договорів про співробітництво територіальних громад;
- з’ясування репрезентативної громадської думки з предмету та питань, що виносяться на громадське обговорення;
- формування підстав для подальшого прийняття рішення з обговорюваного питання радою громади.
1.6. Участь у громадському обговоренні можуть брати фізичні особи, які є членами Марганецької територіальної громади, та юридичні особи, а також громадські об’єднання, що не є юридичними особами, зареєстровані на території Марганецької міської ради. До обговорення можуть залучатись (без права голосу) залучені організаторами громадського обговорення фахівці, запрошені організаторами обговорення представники суміжних територіальних громад та/або посадові особи їх органів місцевого самоврядування.
1.7. Громадські обговорення мають відкритий характер, проводяться на засадах добровільності, гласності та свободи висловлювань.
1.8. Ніхто з громадян не може бути примушений до участі або обмежений в участі при проведенні громадських обговорень.
2. Порядок організації, проведення та оприлюднення результатів громадських обговорень.
2.1. Громадське обговорення передбачає:
а) вирішення організаційних (технічних) питань:
- час та дата проведення громадського обговорення;
- місце проведення громадського обговорення;
- визначення цільової групи та ефективного способу інформування потенційних учасників для участі у заході.
Серед можливих способів інформування цільових груп та зацікавлених сторін про проведення громадських обговорень є:
- розміщення оголошень на дошках оголошень в установах, підприємствах та організаціях, які знаходяться на території Марганецької міської ради;
- оголошення у засобах масової інформації (у пресі, в Інтернеті);
- розсилання письмових запрошень;
б) опрацювання організаторами громадського обговорення висловлених пропозицій (зауважень) з питань організації співробітництва територіальних громад та проведення аналізу поданих пропозицій (зауважень);
в) узагальнення та оприлюднення результатів громадського обговорення.
2.2. Громадське обговорення може проходити у формі громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей, в тому числі в режимі відеоконференції або аудіоконференції (дистанційні засідання), електронних консультацій, а також письмових зауважень, коментарів та пропозицій, надісланих на електронну адресу та/або в паперовому вигляді поштою, адреси яких визначаються розпорядженням міського голови відповідно до п. 2.5. цього Порядку, виходячи з необхідності залучення якомога більшої кількості заінтересованих учасників та власних організаційних можливостей,а також правил безпеки під час воєнного стану.
Під час карантинних обмежень на території Марганецької міської ради, введенням воєнного стану на території України громадське обговорення проводяться виключно у вигляді в режимі відеоконференції або аудіоконференції (дистанційні засідання), електронних консультацій, а також письмових зауважень, коментарів та пропозицій, надісланих на електронну адресу та/або в паперовому вигляді поштою, адреси яких визначаються розпорядженням міського голови відповідно до п. 2.5. цього Порядку.
2.3. Міський голова забезпечує вивчення:
- пропозиції інших територіальних громад про співробітництво з Марганецькою територіальною громадою, яке проводиться протягом 60 днів з дати надходження пропозиції про початок переговорів з питань організації співробітництва;
- проекту договору про співробітництво, яке проводиться протягом 15 днів з дня надання комісією, що затверджується спільним розпорядженням сільських, селищних, міських голів, що представляють територіальні громади - суб’єктів співробітництва відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад», підготовленого проекту договору про співробітництво територіальних громад.
2.4. Організацію громадських обговорень по Марганецькій міській громаді з питань, визначених цим Порядком, здійснює спеціально створена міським головою робоча група.
2.5. З метою проведення громадського обговорення міський голова приймає розпорядження відповідно до положень Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні». Розпорядження міського голови повинно містити питання, що виноситься на громадське обговорення, дату, час, місце та строк його проведення, форму проведення та склад робочої групи з організації проведення громадського обговорення.
У разі проведення громадського обговорення у формі громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю визначається особа, відповідальна за ведення протоколу.
2.6. Робоча група з організації проведення громадського обговорення:
- оприлюднює інформацію з питань організації співробітництва територіальних громад та про призначення громадського обговорення;
- сповіщає ініціатора пропозиції (за виключенням випадків, коли ініціатором такої пропозиції є Марганецький міський голова) про проведення громадського обговорення;
- реєструє, розглядає та узагальнює пропозицій громадськості;
- здійснює підготовку відповідей на пропозиції, зауваження учасників громадського обговорення;
- оприлюднює результати громадського обговорення.
2.7. Повідомлення про проведення громадського обговорення з питань організації співробітництва територіальних громад оприлюднюється протягом 5-ти днів з дня надходження пропозиції або прийняття рішення Марганецькою міською радою про початок переговорів з питань організації співробітництва або проєкту договору про співробітництво шляхом опублікування такої інформації на офіційному веб-сайті Марганецької міської ради та/або інформаційному стенді Марганецької міської ради.
2.8. Повідомлення про проведення громадського обговорення з питань організації співробітництва територіальних громад повинно містити:
1) інформацію про зміст пропозиції про початок переговорів з питань організації співробітництва або проєкт договору про співробітництво;
2) відомості про ініціатора пропозиції;
3) інформацію про місце, дату і час громадського обговорення пропозиції;
4) інформацію про форму громадського обговорення;
5) порядок та строк надання пропозицій, зауважень тощо до пропозиції про початок переговорів з питань організації співробітництва або проекту договору про співробітництво.
2.9. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає.
Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження.
Пропозиції (зауваження) реєструються робочою групою.
Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.
2.10. Організатор громадського обговорення не зобов’язаний перевіряти достовірність інформації про фізичних або юридичних осіб, яка міститься у поданих ними відповідно до пункту 2.8., 2.9. цього Порядку документах.
2.11. У ході проведення громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю у рамках громадського обговорення ведеться протокол, у якому фіксуються всі пропозиції (зауваження). Протокол підписується головуючим на засіданні та особою, відповідальною за ведення протоколу.
2.12. Робоча група з організації проведення громадського обговорення протягом 3 днів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень) узагальнює їх та готує звіт, у якому зазначаються зміст питання, що виносилося на громадське обговорення, інформація про осіб, які взяли участь в обговоренні порушеного питання, а також узагальнений аналіз пропозицій (зауважень), що надійшли під час проведення громадського обговорення.
2.13. Звіт підписується усіма членами робочої групи та надається міському голові для винесення його разом із проектом рішення на розгляд чергової сесії міської ради з рекомендацією для прийняття рішення про надання згоди на організацію співробітництва чи відмову або врахування (неврахування) пропозицій та зауважень громадськості до проєкту договору про співробітництво з обов’язковим обґрунтуванням прийнятого рішення та причин неврахування пропозицій та зауважень.
2.14. Оприлюднення результатів громадського обговорення здійснюється шляхом опублікування на офіційному веб-сайті Марганецької міської ради.
В.о директора Марганецького ЦПРПП Альона ХИЖНЯК
Начальник управління освіти Олена ДЯДЮРА